Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 5 yöntemle riski en aza indirin

YEŞİL ÇAY

Araştırmacılar, saç derisine yeşil çay özütü sürüldükten 4 gün sonra saç büyüme aktivitesinin oldukça arttığı tespit ettiler. Yeşil çayın ayrıca saç köklerini iyileştirirken saç derisini de koruduğu biliniyor.

SOĞAN SUYU

Bunun kokusunu hayal etmek dayanılmaz görünebilir ancak soğanın saç büyümesini teşvik ettiği kanıtlanmıştır . Özellikle kişinin saçlarının vücudun farklı yerlerinde yamalar halinde döküldüğü bir durum olan yamalı alopesi Areata’da etkilidir. Soğan suyu, kafa derisindeki veya vücudun herhangi bir kısmındaki kan dolaşımını iyileştirir. Tek yapmanız gereken birkaç soğanı blenderden geçirip suyunu sıkmak ve şampuanla yıkamadan önce 15 dakika boyunca saç derinize uygulamak.

YUMURTA SARISI

Yumurta sarısı , saç ve büyümesi için hayati önem taşıyan kükürt adı verilen bir madde içerir. 2-3 yumurta sarısını 2-3 damla limon suyuyla karıştırıp ellerinizle maskeyi saç derinize uygulayabilirsiniz. Ardından maskeyi soğuk veya ılık suyla yıkamadan önce 20 dakika bekletmeniz gerekecektir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Uygulamak için biraz ısıtmanız ve kuru saç derinize masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Daha sonra başınızı örtmeniz ve yağı yaklaşık 20 dakika orada bırakmanız gerekir. Örtüyü çıkardıktan sonra saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

MEYAN KÖKÜ

Meyan kökünde bulunan flavonoidler, fitoöstrojenler ve diğer esansiyel yağlar saç büyümesine yardımcı olabilir. Meyan kökü bulmak zor olduğundan çayı Hint bektaşi üzümü tozu veya kına ile karıştırarak güzel bir macun yapabilirsiniz. Birçok kişi bu karışımları donuk saçlar, kepek ve kırık uçlar gibi çeşitli saç sorunları için kullanır. Ancak meyankökünü doğrudan saç derinize uygulamadan önce, sizin için en iyisi olup olmadığını kontrol etmek için doktorlara danışmanız en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x