5000 metreden düşen iPhone çalışır halde bulundu

Alaska Havayolları’na ait Boeing 737 Max 9 yolcu uçağı kalkışından 35 dakika sonra bir pencereyi de içinde alan gövde parçasının kopmasının ardından Portland’a dönmek zorunda kaldı. Alaska Havayolları uçakta 171 yolcu ve 6 mürettebatın bulunduğunu ve uçağın “güvenli bir şekilde yere indiğini” söyledi. Havayolu, 65 uçaktan oluşan 737 Max 9 uçak filosunun güvenlik denetimleri için “geçici olarak” kullanım dışı bırakılacağını kaydetti. İşte bu olay ile alakalı olarak bugün bir iPhone gündeme geldi. Çünkü uçağın gövdesinde açılan delikten çalılık alana düşen (16 bin feet yüksekten) bir iPhone düştüğü yerde çalışır halde bulundu.

Uçaktan düşen parçalar meskun alana dağıldı. Yol kenarında yürüyüş yapan bir kişi ise uçaktan düşen IPhone’u buldu. 5 bin+ metreden düşmüştü. Telefonun kilitli olmadığını gören kişi karıştırmaya başlayınca gerçek ortaya çıktı.

Ekranda yolcunun uçuş için ödediği fazla bagaj makbuzunu görüyor.

Ve havaalanı güvenliğini arıyor. Yetkililer bölgede kopan pencereyi arıyorlar. Olay soruşturması ve diğer uçakların onarılması için o parça lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x