Daniele Santarelli’den Melissa Vargas itirafı! ‘Harika bir keşif oldu’

Milletler Ligi ve Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonlukların ardından olimpiyat vizesi alan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başantrenörü Daniele Santarelli, Imoco Volley’e geri döndü. İtalyan başantrenör, Imoco Volley’de yeni sezon öncesi düzenlenen basın toplantısında soruları cevapladı.

“Egonu, Haak, Vargas ve Boskovic’i bir sıfatla tanımlayabilir misin?” sorusuna Daniele Santarelli, “Bu şampiyonlar için tek bir sıfat bulmak zor. Hepsiyle çalıştığım için ayrıcalıklı ve şanslı olduğumu düşünüyorum. Karakter olarak, teknik olarak, kişillik olarak birbirinden çok farklı oyuncular” cevabını verdi.

Paola Egonu’nun en güçlü hücum oyuncusu olduğunu belirten İtalyan başantrenör, “Paola Egonu’yu diğerlerinden daha uzun süredir tanıyorum. Paola kesinlikle en güçlü hücumcu. Maçın gidişatını değiştirebilecek bir oyuncu, inanılmaz bir yetenek” dedi.

Tijana Boskovic’in yıllardır zirvede olduğunu vurgulayan Daniele Santarelli, “Boskovic karizmatik bir lider, takım için inanılmaz bir noktada ve yıllardır zirvede. Her yönü güçlü bir oyuncu” açıklamasını yaptı.

Haak’ın performansını yorumlayan Daniele Santarelli, “Haak hepsinin içinde en ışık dolu en güler yüzlü olanı. Çok komple bir oyuncu. Modern voleybol anlamında tekniği en güçlü oyuncu. Defansta çok güçlü ve ataktaysa muazzam. Bence o çok komple bir oyuncu” diye konuştu.

Melissa Vargas’ın performansını yorumlayan Daniele Santarelli, “argas, benim için harika bir keşif oldu. Herkes onun hakkında başka yönde yazıyordu ama bence ben Melissa’nın en güzel halini gördüm. Sessizliğinin altında çok güler yüzlü biri. Melissa’nın Türkiye dışında kimsenin bilmediği zirvesini keşfettik. Sahada eğlendiğini ve aynı zamanda verebileceğinin yüzde 100’ünü verdiğini gördük. Herkes onun teknik kapasitesinin ve hücum potansiyelinin farkındaydı” ifadelerini kullandı.

“Geçtiğimiz 12 ayda kulüp ve milli takımda her şeyi kazandınız. Önümüzdeki 12 ayı nasıl hayal ediyorsunuz?” sorusuna Daniele Santarelli, “Şampiyonlar Ligi’ni düşünüyorum” cevabını verdi.

Hedefleri hakkında konuşan İtalyan başantrenör, “Bunca zaman zirvede kalmak kolay değil. Şüphesiz ki en iyi oyuncularla oynamasaydım bunu yapamazdım, kafamdaki hedefler artık çok net. Kişisel olarak ekstra bir adım atıp, milli takımda dünyanın en iyileriyle yarışmak istedim ve bu beni zenginleştirdi. Bu yıl aklımda Şampiyonlar Ligi ve olimpiyatlar var” dedi.

Filenin Sultanları’yla birlikte unutulmaz bir yaz yaşadığını dile getiren Daniele Santarelli, “Sıkıcı bir yaz oldu (Gülerek). Şaka yapıyorum tabii. Türkiye’yle unutulmaz bir yaz yaşadım. Kazandığımız ilk kupa olan VNL, bize büyük cesaret verdi ve inanç aşıladı. Şimdi Imoco’daki yedi sezonuma giriyorum, eve döndüğüm için mutluyum. Bu arzuladığımız ama bir anlamda da beklenmeyen bir yaz oldu. Unutulmaz ve muhteşem bir yaz olmasını istedim kızlara mükemmel bir yaz geçirmek istediğimi söyledim ve adım adım bu gerçek oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x