Coinbase, Algorand (ALGO) staking hizmetini durdurma kararı aldı

ABD’de düzenleyici kurumlar, kripto para borsalarını daha sıkı önlemler almaya teşvik ediyor. Ülkenin en büyük kripto para borsası olarak bilinen Coinbase, bu bağlamda yeni bir hamlede bulundu. Yapılan açıklamaya göre dev borsa, Algorand (ALGO) staking işlemlerini askıya alıyor.

Coinbase, müşterilerine yaptığı bildirimde 29 Mart itibariyle ALGO stake işlemlerini sonlandıracağını açıkladı. Buna göre 31 Mart tarihinde sona erecek dönemde verilecek ödüller, Nisan ayının başında kullanıcılara gönderilecek ve işlemler askıya alınacak. Borsada, Algorand (ALGO) alım satım işlemleri ise devam edecek.

Borsa staking işlemlerini durdurmaya yönelik direkt bir açıklama yapmamış olsa da Algorand Vakfı’nın CEO’su Staci Warden, yaptığı paylaşımda kararın düzenleyici önlemler nedeniyle alındığını söyledi:

Önemli karar, SEC tarafından Coinbase borsasına yapılan “Wells Notice” (Wells Bildirimi) ile aynı günde geldi. Bilindiği üzere borsa, yaptığı açıklamada, SEC’nin olası bir dava öncesi bir bilgilendirmede bulunduğunu belirtti.

Bunun yanında SEC, geçtiğimiz haftalarda bir diğer ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in, staking hizmetlerini durdurması gerektiğini bildirmişti. Kraken, 30 milyon dolar tazminat ile ABD’de staking hizmetlerini sonlandırmıştı. SEC Başkanı Gary Gensler ise o dönem diğer borsaları da soruşturmalar konusunda uyarmıştı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir