Cafer Mahiroğlu’ndan Ayşenur Arslan hakkında yeni açıklama

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, “Ayşenur ablayla birlikte ortak bir karar aldık. Bu Ayşenur ablayla yolları ayırdığımız anlamına gelmiyor” dedi.

Halk TV’deki programı yayından kaldırılan ve hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı.

Duvar’dan Can Bursalı’nın haberine göre, Arslan’ın ifadesi esnasında Çağlayan Adliyesi’nde Gazete Duvar’a konuşan, Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, “Ayşenur ablayla birlikte ortak bir karar aldık. Bu Ayşenur ablayla yolları ayırdığımız anlamına gelmiyor” dedi.

HALK TV Haber Yayın Yönetmeni Bengü Şap da “Ayşenur Aslan’ın linç edildiğini görüyoruz. Bu olay üzerinden medya yine dizayn edilmeye çalışılıyor. Ortak bir karar alındı ve Medya Mahallesi sonlandırıldı” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? 

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Ankara’daki bombalı saldırı hakkındaki sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurması ardından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programını sonlandırma kararı aldıklarını duyurmuştu. 

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu: Talihsiz sözler

Arslan’ın açıklamalarını “talihsiz sözler” olarak değerlendiren Mahiroğlu, “Aynı programda terör lanetlenmiş olsa da, Halk TV’nin en başta bahsettiğimiz duruş ve bakışının sınırlarını aşmaktadır. Bu sebeple programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz” demişti. 

Ayşenur Arslan: Yanlış anlaşıldığım için üzgünüm 

Ayşenur Arslan, soruşturmaya ve programının yayından kaldırılmasına ilişkin, “Yanlış anlaşıldığım için üzgünüm. Adımın terörle ve teröristle anılmasının büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle çok üzgünüm. Terör eylemiyle ilgili gündemde olan soru işaretlerini tekrarlamaktan ibaret benim yaptığım” demişti. 

İçişleri Bakanlığı’na Meclis’in açılacağı gün yapılan bomba saldırıya ilişkin sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan ve Halk TV’deki programı yayından kaldırılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı. Halk TV muhabiri Seyhan Avşar, Ayşenur Arslan’ın kapısına polislerin geldiğini ve gözaltına aldıklarını duyurmuştu. 

TIKLAYIN – Gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı

TIKLAYIN – Ayşenur Arslan: Terör eylemiyle ilgili gündemde olan soru işaretlerini tekrarlamaktan ibaret benim yaptığım; yanlış anlaşıldığım için üzgünüm

TIKLAYIN – Halk TV, Ayşenur Arslan’ın programını kapattı!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x